Efektywnie i efektownie, czyli szkolne Monopoly!

GREAT: E jak EFEKTYWNOŚĆ

Kim jest efektywny nauczyciel, pedagog, lektor? Jakimi cechami personalnymi i umiejętnościami zawodowymi dysponuje? Czy efektywność i efektowność zawsze idą w parze? Efektywny nauczyciel to na pewno osoba, na którą „stawiamy” podczas całego cyklu GREAT – Nowa Era Kompetencji Nauczyciela. To ktoś, komu nie jest obce budowanie pozytywnych, dobrych relacji z uczniem, ktoś, kto zna zasady i fazy tworzenia grupy – współpracy i integrowania jej w procesie edukacyjnym oraz rozwiązywania pojawiających się problemów. Efektywny lektor to również osoba, która buduje swój autorytet na autentyczności, kompetencji, skuteczności i profesjonalnym podejściu do ucznia. Efektywny nauczyciel to strateg wykorzystujący skuteczne metody pracy w drodze do szkolnego sukcesu. Nie można pominąć również umiejętności posługiwania się najnowszymi narzędziami z zakresu technologii edukacyjnych.

 

Zobacz relację online GREAT „E jak Efektywność”!

Pobierz GREAT booka „E jak Efektywność”!

Pobierz CERTYFIKAT uczestnictwa „E jak Efektywność”!

 

Trzecie spotkanie z cyklu GREAT – „E jak efektywność” to przede wszystkim:

  • wyznaczanie celów edukacyjnych naszych uczniów oraz badanie ich potrzeb
  • ewaluacja zadań oraz poprawne i skuteczne udzielanie informacji zwrotnej
  • organizacja aktywnego nauczania, które przynosi efekty i jest jednocześnie efektowne
  • efektywne prezentowanie materiału na lekcji na przykładzie nowoczesnych metod królujących obecnie w edukacyjnym świecie, m.in.: Flipped Classroom („odwrócone nauczanie”), CLIL (Content and Language Integrated Learning) oraz metoda projektu.

 

Efektywny nauczyciel wie ponadto, jak ważne są działania innowacyjne w naszym zawodzie oraz potrafi stanąć twarzą w twarz z innowacją pedagogiczną i zrobić pierwsze kroki w stronę stworzenia swojej własnej. A wszystko w przestrzeni win-win i skutecznego zarządzania czasem, bo spełniony nauczyciel to szczęśliwy uczeń!

ZAPRASZAMY!